Trawienie zbiorników za pomocą środków chemicznych

Zbiorniki metalowe na odpady przemysłowe ulegać mogą uszkodzeniu. Niedopuszczalnym jest fakt przechowywać odpady przemysłowe w zbiorniku uszkodzonym lub nieszczelnym. Aby doprowadzić zbiorniki do używalności- potrzebne jest spawanie elementów uszkodzonych, a także łatanie powstałych dziur i szczelin w blachach. Proces spawania pozostawia jednak szereg nieestetycznych śladów. Aby się ich pozbyć- potrzebne będzie trawienie zbiorników. Polega ono na użyciu tlenku chromu, który niszczy zgorzel powstałą podczas procesu spawania. Wpływa dodatnio na podniesienie estetyki i wyglądu zbiornika. Trawienie zbiorników można zlecić doświadczonemu spawaczowi oraz zakładom ślusarskim, które mają uprawnienia do używania spawarek. Zbiorniki na materiały chemiczne czy odpady powinny być szczelnie zamykane.

Trawienie zbiorników sprawia, że żadne toksyczne elementy po dokonaniu momentu zamknięcia zbiornika nie mają prawa wydostawać się na zewnątrz. Po zakończeniu procesu trawienia zbiorników, metalowe kontenery gotowe są do przewozu pod wskazany adres, Są to zazwyczaj wysypiska śmieci lub miejsca, gdzie bada się i poddaje analizie substancje chemiczne. Zbiorniki metalowe mogą być przeznaczone do powtórnego użycia. Dzięki procesom obróbki wolniej rdzewieją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii trawienie zbiorników i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *